The 5-Second Trick For etnik rhinoplasty çanakkale

Burun estetiği sonrası iyileşme sürecini dikkatli bir şekilde takip etmek, istediğiniz sonuçlara ulaşmanıza propertyımcı olacaktır.

Burun büyütme estetiği olmak isteyen hasta geçireceği operasyon sayesinde rahatlıkla nefes alıp vermeye başlayabilecektir.

Burun estetiği için alt sınırlar erkeklerde 18, kızlarda 16 yaştır. Bu yaşlar kemik gelişiminin tamamlandığı yaşlar olarak kabul edilir. Bu ameliyatı olmak için ise üst yaş sınırı yoktur, önemli olan genel sağlık durumunun bu ameliyat elverecek şekilde sorunsuz olmasıdır.

Eğer ki sinüzitiniz akut alevli değil ise, yani ateş halsizlik gibi belirtileriniz yok ise bu durum burun ameliyatı olmanıza engel değildir. Öte yandan burun ameliyatı ile beraber sinüzit gelişmesinde rolü olan septum deviasyonu, konka hipertrofisi gibi faktörler de tedavi edilebilir.

Bazı durumlarda solunum sıkıntısı yaşayan kişiler, burun şeklini de değiştirmek isteyebilir. Bu durumda hem kişinin rahat nefes almasını sağlayacak hem de deviasyonu giderecek şekilde estetik uygulama yapılabilir.

Olacağınız ameliyata bağlı olarak doktorunuza burun ucu şişliği ne zaman geçer veya iner gibi sorularınızı da ameliyatı olmadan önce sormalısınız.

Burun estetiği; yaralanma sonrası burnun onarılması, solunum problemlerinin giderilmesi ya da burun şeklinin estetik hâle getirilmesi için yapılabilir. Burun estetiği sayesinde;

Burun sırtına uygulanan bant ve uç kısma uygulanan tampon tedavisi ile hastanın burnunun hızlı bir şekilde iyileşmesi beklenir.

Bu ameliyatın başkaları için değil kendiniz için olunması önerilir. Eğer arkadaşınız bu konuda çAlright ısrarcı ise onu değiştirmeniz burun ameliyatı olmanızdan daha kolay olur.

Beslenme sırasında sodyumdan uzak durmak daha fazla bilgi şişliğin daha hızlı inmesine lawnımcı olacaktır. Ameliyattan sonra buruna buz veya buz torbası gibi nesneler konulmamalıdır.

Burun ameliyatlarının sebebi olarak iki durum sayabiliriz. Birincisi tamamen estetik kaygılardan dolayı duyulan rahatsızlık ve ikinci olarak doğuştan anomaliler, nefes alma problemleri veya darbe ve kazalar sonucu ortaya çıkan hasarların düzeltilmesidir.

Hastaların burun yapısında estetik ve işlevsel düzenlemeler yapılmasını sağlar. İşlem sırasında uygulanan tekniklerle detaylı bir düzelme sağlanır.

Kemiği inceltme ve kesme işlemleri hem kemiğe hem de çevre dokulara  least zarar ile yapılabilmektedir. Bu da daha az ödem ve morluk demektir. Doku iyileşmesi daha hızlı olur. 

Rinoplasti ameliyatından sonra işe ne zaman dönülebileceği veya regular aktivitelere ne zaman devam edilebileceği konusunda doktorun tavsiyelerine uyulmalıdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “The 5-Second Trick For etnik rhinoplasty çanakkale”

Leave a Reply

Gravatar